Lékárna Horní Lideč  Horní Lideč
571 424 470

Novinky

27.05.2018

8 tipů z lékárny pro ochranu pokožky

Letní radovánky se bez správné kosmetiky mohou na pokožce nepříjemně podepsat. Není však jednoduché zorientovat se v záplavě kosmetiky a vybrat tu správnou pro konkrétní situaci a typ pokožky. Moje lékárna vám proto přináší tipy, které vaše pleť určitě během letních měsíců ocení.

celý článek
21.05.2018

Nanovlákenná rouška ReSpimask®: štít proti alergenům i nemocem

Kvetoucí stromy a byliny dokáží pylovým alergikům proměnit jarní měsíce v učiněné peklo. A i pokud máte štěstí a alergií netrpíte, jistě vás čas od času zaskočí chřipka nebo jiná vzduchem přenosná nemoc. Ve všech případech přináší řešení revoluční český vynález: roušky ReSpimask® s nanovlákenným fi ltrem.

celý článek
13.05.2018

Hormonální antikoncepce 2. část

V minulém čísle magazínu byly probrány základní informace týkající se hormonální antikoncepce (kontracepce; HAK). Následující text přináší rozšíření problematiky včetně informací o nouzové antikoncepci („pilulka po“).

celý článek
09.05.2018

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

V lékárnách Moje lékárna jsou nulové doplatky na léky bez rozdílů.

Sleva platí při výdeji léčivého přípravku vázaného na lékařský předpis, hrazeného z veřejného zdravotního pojištění, a poskytuje se ve formě neuplatnění maximální obchodní přirážky při výdeji léčivého přípravku.

celý článek
30.04.2018

Nebojte se cestování s dětmi

Jezdit s malými dětmi sem a tam po světě bylo ještě donedávna tabu. Časy se ale mění a také se svými nejmenšími máte dnes spousty možností, kam (i bez cestovky) vyrazit a užít si skvělá dobrodružství. Toužíte navštívit africké safari, oběhnout si Rudé náměstí či se projít po Čínské zdi? Odvahu a děti do hrsti, vyrážíme!

celý článek
25.04.2018

Nespavost

Znáte ten pocit, když ráno vstáváte a jste unavenější než večer před spaním? V práci za počítačem se vám zavírají oči, do ničeho se vám moc nechce. Možná vám také chybí energie na vykonávání svých koníčků a co je nejhorší – víte, že ani dnes v noci se nevyspíte. Pokud tuto situaci znáte jako své boty, čtěte pozorně dál. Možná máte, stejně jako téměř polovina naší populace, problém s nespavostí.

celý článek
20.04.2018

AGE Centrum Olomouc

V ČR v roce 2016 zahájilo provoz první ambulantní zdravotnické zařízení, které v sobě spojuje jak zdravotní, tak sociální služby a odborné sociální poradenství. Zařízení v sobě zároveň spojuje několik lékařských i nelékařských specializací, které z něj vytvářejí unikát nejen na Olomoucku. Pacienti z Olomouce a širokého okolí, nejen z řad seniorů, se tak mohou obracet na AGE Centrum s širokou škálou potíží. Zdravotní péče je hrazena ze zdravotního pojištění a sociální poradenství je poskytováno zdarma.

celý článek
17.04.2018

Život s Treacher Collinsovým Syndromem

Treacher Collinsův syndrom není tak úplně běžné onemocnění. V naší republice jím trpí zhruba jen 200 osob. Přečtěte si, co tuto nemoc způsobuje i to, jaké jsou její projevy.

celý článek
12.04.2018

Maminky, pečujte o sebe s láskou

Budoucí maminky toho nosí na svých bedrech (a nejenom tam) opravdu mnoho. Malinký človíček uvnitř je dennodenně nutí přehodnocovat jejich stravování a životní styl, nosit jiné oblečení, používat jinou kosmetiku a mnoho dalšího. Jak se však v záplavě produktů rozhodnout, co je pro maminku i děťátko tím nejlepším? Sepsali jsme pro vás přehledný seznam vychytávek, které těhotenství zpříjemní a vykouzlí z něj sladký zážitek.

celý článek
09.04.2018

5 tipů pro správný režim budoucí maminky

Mnoho žen se těší na své těhotenství také pro domněnku, že si konečně nemusí hlídat figuru a mohou jíst všechno, co si kdy odpíraly. Opak je však pravdou. Budoucí maminky se o správné stravování musí starat dvojnásob. Ne kvůli kilům navíc, ale kvůli zdraví děťátka. Všechno, co maminka sní, totiž putuje přímo k nenarozenému plodu.

celý článek
06.04.2018

Bílkoviny v našem jídelníčku a při redukční dietě

Bílkoviny jsou mimořádně rozmanité a tajemné přírodní látky! Bílkoviny, nepostradatelná část naší stravy, jsou složeny z aminokyselin. Liší se navzájem obsahem a pořadím, jak jsou na sebe vázány. Jejich složité molekuly se liší také tím, jak jsou uspořádány v prostoru. Nakonec i provázek lze smotat různým způsobem a klubíčko může mít různý tvar.

celý článek
04.04.2018

Zázračná chlorella

Mnozí z vás si zajisté pokládáte otázku, co to vlastně ta chlorella je, proč je doporučována jako zdravá výživa či doplněk stravy a proč se jí také říká superpotravina?

celý článek
04.04.2018

Testováno na kvalitu

Nechali jsme opětovně otestovat na kvalitu 16 nejprodávanějších výrobků vlastní značky Moje lékárna nezávislou laboratoří – Ekocentrum Ovalab, s.r.o. U produktů byl ověřen požadovaný obsah testované látky, který odpovídá deklarované hodnotě výrobcem, uvedené na obale produktu.

 

celý článek
30.03.2018

Syndrom dráždivého tračníku

Sužují vás bolesti v podbřišku, zácpa či průjem nebo nutkavá potřeba na ranní stolici? Většinu z nás podobné trable potkávají spíše výjimečně. Přibližně 15 % lidí jim však musí čelit i několikrát týdně, či dokonce denně. Za tímto nepříjemným trápením stojí syndrom dráždivého tračníku. Nezůstávejte se svým problémem sami.

celý článek
27.03.2018

Nutričně vyvážená snídaně je základ dne

Vynechávání snídaně, jakožto prvního denního jídla, je relativně časté. Avšak pravidelná zdravá snídaně zajistí stabilnější váhu, nižší hladinu cholesterolu, takže i nižší riziko srdečních onemocnění. Nutrikaše s probiotiky splňuje všechny atributy pro vyvážený poměr vlákniny, vitaminů a minerálů, doplnění energie a obsahu specifických probiotických kultur.

celý článek